Liigu edasi põhisisu juurde
inimesed graafikut analüüsimas
Kasutaja ja kasutajakesksus
Mida on erasektoril avalikult sektorilt teenusedisainis õppida?
Teenusedisain ei ole miski, mida teha siis, kui aega ja raha üle jääb. Uus normaalsus peaks olema keskenduda sellele, kuidas olla kliendikeskne, milliseid muudatusi see nõuab, kuidas suhestub tänaste ärieesmärkidega ja mida tähendab igale inimesele tema igapäevases töös. Mida on erasektoril avalikult sektorilt õppida? Jagame oma tähelepanekuid sarnasustest ja erinevustest ning õppekohti, mille üle saab mõelda nii üks kui teine sektor.
Illustratsioon Jira Product Discovery tootest
Atlassian lahendused
Jira Product Discovery – ideed tooteks
2023. aasta suvel lasi Atlassian välja uue töövahendi Jira Product Discovery. Tootetiimidele suunatud tarkvara loob Atlassiani tooteperes tervikliku lähenemise tarkvaraarenduse elutsüklile. Nüüd saavad tootejuhtid vahetut koostööd teha nii äripoolega, aga ka arendus- ja kasutajatoe tiimidega. Vaatame lähemalt, kuidas ideid prioritiseerida, hinnata, esitleda ja Jira Software piletitega siduda.
tordi pilt
Tarkvara projektide juhtimine ja tellimine
Mis on tordi roll arendusprojektides?
Meie tiimijuht Sulev Kraam kutsus stuudiosse Madleen Mäe Tööinspektsioonist ja Rainer Rohtla TEHIKust, et rääkida TEISi projekti näitel tiimitunnetuse loomisest ja koostöö motivatsiooni hoidmisest, sellest miks ei tohiks projekti avakoosolekult puududa üks maitsev tort ning milline on tänapäeval kliendi roll arendusprojektides.
inimeste elusündmused: beebiootel naine ja mees internetist teenust tarbimas
Tehnoloogia ning lahendused
Millised eeldused peavad olema täidetud proaktiivsete e-teenuste arendamiseks?
Proaktiivsete e-teenuste loomisest rääkides on oluline lahti mõtestada, milline on sinu organisatsiooni küpsustase teenuste pakkumiseks. Käesolev artikkel seab alguspunkti just madala küpsuse juurde ning käsitleme baastasemel eeldusi e-teenuste loomiseks ja arenguks, mille kaugem siht on proaktiivsed sündmusteenused.
TWN 5 spetsialisti
TWN Life
Julged karjääripöörded ehk kuidas Trinidad Wisemani 5 spetsialisti leidsid oma kutsumuse IT maailmas
Meie viiel kolleegil – Kadil, Tanelil, Dimal, Lilianil ja Taavil on igaühel ainulaadne lugu oma karjäärimuutuse keerdkäikudest. Igaüks neist on Trinidad Wisemanisse kaasa toonud oskusi, elutarkusi ja rikkalikke kogemusi hoopis teistest valdkondadest.
Heleni Müüri profiilipilt
Tarkvara projektide juhtimine ja tellimine
Millal äri- või eelanalüüs, millal teenuse- või UX disain?
Kevadel toimus Proto avastustehases teist aastat järjest Trinidad Wisemani Inspiratsioonipäev. Seminar koondas kokku meie enam kui 10-aastase disaini-, äri- ja tehnoloogiakogemuse. Meie teenuste disainer Helen Müür jagab kogemuslugusid projektide äri- ja eelanalüüsi etappidest ning annab nõu, millal võiks otsustada ühe, millal teise kasuks.
Illustratsioon kasutajatoe tiimist, kes haldavad pöördumisi Jira Service Managementis
Atlassian lahendused
Jira Service Managementi juurutamine Haridus- ja Teadusministeeriumis
Haridus- ja Teadusministeerium (lühend HTM) on Eesti valitsusasutus, mis korraldab riiklikul tasandil Eesti haridus- ja teadustegevust. Järgnevas artiklis avaldame, kuidas toimus HTMis Jira Service Managementi kasutuselevõtt. Oma tähelepanekuid jagasid nii HTMi töötajad kui ka juurutamisel osalenud TWNi konsultant.
naisterahvas arvuti taga
tööriistad ja tarkvara
Kas sinu veebi sisu töötab hästi või jätab lugejad külmaks? Praktiline juhend „meeldimiste“ statistika jälgimiseks Google Tag Manageri abil.
Kui me ei tea, kuidas külastajad veebilehel käituvad, siis ei tea me ka seda, milline sisu (nt blogipostitus) neid kõnetab ja milline mitte. Samuti ei tea me, kas ja millist sisu täiustada, et see oleks külastajatele atraktiivsem. Siin on praktiline juhend meeldimiste jälgimiseks Google Tag Manageri abil.
Mihkel Lauk profiilipilt
Tarkvara projektide juhtimine ja tellimine
Edukas koostöö IT arenduses
Kevadel toimus Proto avastustehases Trinidad Wisemani Inspiratsioonipäev. Seminar koondas kokku meie enam kui 10-aastase disaini-, äri- ja tehnoloogiakogemuse. Mihkel Lauk on meie enam kui 20-aastase kogemusega digimuutuse strateeg ja e-valitsemise, äriarhitektuuri ning tulemuslikkuse juhtimise ekspert, kes rääkis seminaril äri ja IT koostööst tehnoloogia väärindamisel.
Atlassian Community teemaline illustratsioon, kus inimesed linnapildis jalutavad
Atlassian lahendused
Atlassian Community Eestis – foorum ja kogukond tulihingelistele Atlassiani fännidele
Hiljuti liitus meie tiimiga Atlassiani konsultant Kerli Loopman, kes omab aastatepikkust kogemust Atlassiani toodetega. Lisaks oma igapäeva tööle asus ta eelmisel sügisel juhtima Atlassian Community Eesti haru. Järgnevas intervjuus avaldab Kerli millega Atlassian Community tegeleb, kellele see on suunatud ja mida põnevat võib oodata tulevikuks.
Kaur Kivirähk
Tehnoloogia ning lahendused
Kuidas alustada ärianalüütikaga ja kasvatada organisatsiooni efektiivsust läbi tehisintelligentsi lahenduste
3. mail toimus teist aastat järjest Trinidad Wisemani Inspiratsioonipäev. Seminar koondas kokku meie enam kui 10-aastase disaini-, äri- ja tehnoloogiakogemuse. Kaur Kivirähk on Intelex Insightsi ehk Trinidad Wisemani masinõppe ja ärianalüütika keskuse tegevjuht. Videoettekandes räägib Kaur Coopi, ERRi ja Apollo projektide näitel, kuidas ärianalüütika (BI) lahenduste abil äri veelgi efektiivsemaks muuta.
muster, kus rohelisel põhjal on mustad laigud
UX/UI Disain
E-kaubanduse varjukülg: varjatud disainimustrite ehk “dark patterns” mõju Eesti ostlejaile
Ettevõtted seisavad silmitsi väljakutsega, kuidas silma paista ja meelitada ostlejaid just oma tooteid või teenuseid tarbima, et suurendada oma tulemuslikkuse võtmemõõdikuid (KPIsid ehk inglise keeles key performance indicators). Sageli kasutavad ettevõtted selleks nn “varjatud disainimustreid” ehk inglise keeles “dark patterns”. Räägime neist lähemalt.
Asu TWN blogi jälgima