Liigu edasi põhisisu juurde
sotsiaalkindlustusameti_prototüüp
Kasutaja ja kasutajakesksus
Sotsiaalkindlustusamet avas esimese proaktiivse avaliku teenuse
Iseteeninduse puhul on kasutajate kaasamine ja nende vajadustega arvestamine olnud erilise tähelepanu all. Kokku testisime kolme prototüübi versiooni ja viimase tegime ka avalikkusele tagasiside andmiseks kättesaadavaks. Lisaks rakenduse loogikale ja funktsioonidele on ka sõnakasutuse ja tõlgete arusaadavus ja selgus perehüvitiste teenuse reaalsete kasutajatega üle kontrollitud.
Platinum partner Atlassian
Tarkvara projektide juhtimine ja tellimine
Trinidad Wiseman tunnistati Atlassiani Platinum taseme partneriks
Sellest nädalast oleme Atlassiani Platinum taseme partner. See on hõbeda ja kulla järel kõrgeim staatus, mida partnerina pälvida võib. Meie tegevjuhi Ander Tenno sõnul on „plaatinumtase ühelt poolt tunnustus tehtud töö eest, kuna selleks saavad üksnes need esindajad, kellel on suur hulk sertifitseeritud spetsialiste, kes platvormi juurutada oskavad.
äpiga või äpita
Tehnoloogia ning lahendused
Äpiga või äpita?
Keskmine nutitelefoni kasutaja veedab päevas oma seadmes 3,5 tundi. Sellest ajast üle 80% kulub rakenduste ehk äppide ning ülejäänud aeg mobiilse veebilehitseja kasutamisele. See statistika illustreerib hästi mobiilsete platvormide potentsiaali turunduses, kliendisuhete arendamisel ja brändi kasvatamisel.
neuroux ehk mida ma arvan
Kasutaja ja kasutajakesksus
Neuro-UX ehk mida ma tegelikult su tootest arvan
Kas teadsid, et ostetavate toodete hind mõjutab sama ajupiirkonda, kus tekivad valuaistingud? Järgmine kord, kui uut mobiiltelefoni ostma lähed, võid ennast analüüsida: mis tunne on vaadata alumise riiuli säästutelefoni ja mida tunned, kui tutvud kõige uuema ja kallima seadmega poes?
neuro UX
Kasutaja ja kasutajakesksus
Teemahommik iduettevõtetele: miks ja kuidas kasutada neuro-UXi

 

Klientide tagasiside olulisust äriidee valideerimisel ning toote disainimisel ja arendamisel ei panda enam tõenäoliselt kahtluse alla üheski iduettevõttes. Küsimus on pigem selles, kuidas tagasisidet kõige efektiivsemalt koguda, nii et selle põhjal klientide käitumisest aru saada ja seda usaldusväärselt ennustada. 

 

imetleb mees pilti ja mõtleb
Kasutaja ja kasutajakesksus
„Peaasi, et oleks ilus“ ja „Need on kõigest detailid“
Mõnede inimeste arvates peab veebileht olema eelkõige ilus või trendikas. Kujuta sinagi ette, et oled näiteks veebipoe omanik. Kas tahad, et klient tuleks su veebipoodi ja mõtleks „Oi, kui ilus!“, imetleks natukene ja läheks siis uuesti minema? Või tahad, et ta sooritaks ostu, et see poleks vaevaline ning et ta teinekordki su poodi tuleks? 
palju inimesi tööhoos
Kasutaja ja kasutajakesksus
Prototüüpimine on enamat kui paberlennuki voltimine

Prototüübi loomise vajadust ja selle kasutegureid mõistetakse hästi, kuid sageli ei teadvustata seda, et prototüübi loomiseks on vaja teha päris arvestatavas mahus eeltööd ehk koguda erinevate meetodite abil kokku korrektne sisend. See on vajalik selleks, et prototüüp loodaks silmas pidades kõigi osapoolte vajadusi ja eesmärke.

klient ja disainer ja arendaja laua taga
Kasutaja ja kasutajakesksus
Kellele on vaja prototüüpi?

Prototüüpimisest on saanud populaarne, klientide poolt hinnatud ja kasutajakogemuse disainerite poolt armastatud disainipraktika, kuna see on kiire, efektiivne ja lõbus meetod ideede visualiseerimiseks. Prototüüp aitab mõista ja uurida võimalusi ning piiranguid, mis ilmnevad siis, kui need on visuaalse ja interaktiivse lahendusena

Erinevad astmed
Kasutaja ja kasutajakesksus
Prototüüp on plaan, mitte lihtsalt joonistus

Iga veebilehe, rakenduse või infosüsteemi loomise juures on oluline arvesse võtta nii suurt pilti kui ka detaile. Ühelt poolt on tähtis, et kõik huvigrupid ja lõppkasutajad saaksid oma vaatepunkti ja soovid välja öelda. Samal ajal on vajalik, et juba algfaasis saaksid kõik olulisemad aspektid ühtseks nägemuseks vormitud. Levinuim tehnika selleks on prototüüpimine.

 

poisike kümne ekraani ees
Tehnoloogia ning lahendused
Suurandmed ehk big data - mis need on?

Termini big data ehk suurandmete ümber on palju suminat. Nimetus viitab väga suurtele andmehulkadele. Sellistele, mille majutamiseks ei piisa sageli ühest serverist. Kuid termini taga peitub midagi enamat kui ainult andmemaht.

 

sotsiaalkindlustusameti_prototüüp
Kasutaja ja kasutajakesksus
Tutvu sotsiaalkindlustusameti iseteenindusportaali prototüübiga ja anna tagasisidet

Sel sügisel avab sotsiaalkindlustusamet oma iseteeninduse. E-teenindus on ameti internetipõhine iseteenindusbüroo, kus inimesed saavad hallata sotsiaalkindlustusameti poolt pakutavaid teenuseid ja toetusi.

 

Kümme kuvarit
Tehnoloogia ning lahendused
API-d panevad veebiruumi orgaaniliselt kasvama
API-d ei ole enam vaid arendajate teema. Viimaste aastate jooksul on API-de kasutamine muutunud võrratult lihtsamaks ning nendega seotud võimaluste ring tohutult avaramaks. Veel mõned aastad tagasi loodi API-sid vaid arendajate poolt ja arendajatele.