Liigu edasi põhisisu juurde
Jane Ruffino portreefoto
Kasutaja ja kasutajakesksus
Intervjuud WUD Estonia 2020 esinejatega: Jane Ruffino soovitusi UX kirjutamiseks 1.osa
Jane Ruffino on sisudisainer, UX kirjutaja, strateeg ja uurija, kelle kireks on sõnad ning nende mõju inimestele. World Usability Day Estonia 2020 konverentsil rääkis ta sellest, kuidas rakendada oma töös UX kirjutamist ning viis läbi ka töötoa seotud teemal. Käesolevas intervjuus uurime temalt lähemalt UX kirjutamise kohta. 
Inimesed Atlassiani logoga elementide ees seismas
tööriistad ja tarkvara
Kuidas hinnata Atlassian Cloud ja Data Center omadusi?
''Kas ning millisel juhul kolida Atlassian Cloud või Data Center lahendusele?'' küsivad Atlassiani kliendid seoses Server platvormil toimuvate muudatustega. Olles meie varasemates blogipostitustes tutvunud mõlema lahenduse peamiste võimaluste ning tingimustega, uurime seekord platvormidele iseäralikke võimalusi üksikasjalikumalt.  
illustratsioon mehest, kes püüab langetada otsust Atlassian Cloud või Data Center`i kasuks platvormi
tööriistad ja tarkvara
Võrdleme Atlassian Cloud ja Data Center'i platvorme
Atlassian Server teatas platvormi tootetoe järk-järgulisest lõppemisest aastaks 2024. Seega seisavad Server lahenduse valinud organisatsioonid Cloudile või Data Centerile kolimise ees. Kuidas olla kindel, kumb valik katab Sinu vajadused? Käesolevas blogis vaatame, millised võimalused ja tingimused kaasnevad ühe või teise platvormiga. 
Tüdruk vaatab korraga erinevaid tootepakendeid
Kasutaja ja kasutajakesksus
Kuidas testida tootepakendi disaini ajulainetega?
Käesolevas artiklis räägime ajulainete mõõtmisest ja tõlgendamisest ning sellest, kuidas saadud info aitab tootearendus- ja turundusmeeskonnal teha tarbijasõbralikumaid otsuseid.
Mängu Snooze Fall illustratsioon: tüdruk lendleb unenäos oma voodi poole
Uudiste arhiiv
Mänguarendus – mõnus vaheldus argitööle
Oleme aastaid püüdnud kokku saada tiimi, et ühiselt mõni mäng valmis teha. Alati on aga midagi ette tulnud või pole kriitilist massi kokku saanud, et osaleda. Sel aastal tegime selle ära.
Inimesed liikumas erinevate detailide vahel, mis tekitavad neis erinevaid emotsioone, näiteks pood, raamat, puzzle, kell jne.
Kasutaja ja kasutajakesksus
Disain pole ainult see, kuidas miski välja näeb ja töötab, vaid see, mis tunde see tekitab
Miks eelistatakse Sinu ettevõtet konkurentidele? Ostuotsused teeme emotsiooni ajendil ning alles hiljem mõtleme juurde ratsionaalse põhjenduse.
UX disainer tahvli peale kasutajauuringu tulemuste põhjal kasutaja teekonda joonistamas. UI disainer arvuti taga komponente tootmas.
Kasutaja ja kasutajakesksus
Millal valida oma projekti UX, millal UI disainer?
Tihti on keeruline mõista, millist disainerit on projekti tarvis. Toome Trinidad Wisemani teenusedisaini valdkonnajuhi Hegle Sarapuu-Johansoniga koos selgust, millal otsustada UX, millal UI disaineri kasuks ning millal need kaks võiksid olla ühes isikus.
inimesed koostööd tegemas, taustal on ekraanid Atlassiani tööriistadega
tööriistad ja tarkvara
Muudatused Atlassiani Server tooteplatvormiga
Tänavu oktoobris tutvustas Atlassian 2021-2024 aastate teekonda ehk seda, kuidas muutub tugi Server platvormile. Käesolevas artiklis toome välja ajakava ja räägime andmete migreerimise võimalustest Atlassian Data Center või siis Cloud platvormile.
Inimesed mobiilirakendusi kasutamas: tüdruk teeb selfiet, teine tüdruk ratastoolis vaatab mobiiltelefoni
Kasutaja ja kasutajakesksus
Kuidas luua ligipääsetavat mobiiliäppi?
Statistika näitab, et tänapäeval käiakse internetis rohkem mobiilseadme kui arvutiga ning see trend on ainult tõusuteel. Mobiilseadmeid kasutavad ka lapsed ja eakad ning paljude erinevate erivajadustega inimesed, kes kõik soovivad veebis hakkama saada.
video teemalised ikoonid
tööriistad ja tarkvara
Tarkvarad täiusliku video tegemiseks
Video tegemine ei ole nii raske, kui see alguses tunduda võib. Ühe lihtsa video tegemisel on kõigest neli sammu: video idee väljamõtlemine, ekraanil toimuva salvestamine, heli salvestamine ja videotöötlus. Käesolevas blogis vaatame neid lähemalt.
Mees istub arvuti taga
Uudiste arhiiv
World Usability Day Estonia 2020 - kasutatavuse teemaline konverents tuleb taas
23.11-27.11.2020 toimub 12. korda kasutajakogemuse teemaline konverents World Usability Day Estonia 2020. Tegemist on ühe suurima UX-, veebi ja interaktsioonidisaini sündmusega Baltikumis.
NordiCHI 2020 konverents
Uudiste arhiiv
NordiCHI 2020 tuleb online konverentsina
25-29.10.2020 toimub esimest korda Eestis NordiCHI 2020 teadusfoorum, mida korraldab Trinidad Wiseman koos oma pikaajalise koostööpartneri Tallinna Ülikooli Digitehnoloogiate Instituudiga. TWN on NordiCHI konverentsi ajaloo esimene eraettevõttest korraldaja.
Asu TWN blogi jälgima