Liigu edasi põhisisu juurde
Illustratsioon Atlassiani toodetest Tartu Linnavalitsuses
Atlassian lahendused
Kuidas Atlassiani lahendused Tartu Linnavalitsuse tööprotsesse toetavad
Tartu Linnakantselei andmehaldusjuht Getter Kartau ning Tartu Linnavalitsuse IT-süsteemihalduse osakonna liikmed Margo Martis ning Tanel Käomets avaldavad, milliseid Atlassiani tooteid ja lahendusi kasutavad Tartu Linnavalitsuse osakonnad oma igapäevaste toimingute toetamiseks. Muuhulgas toome näiteid protsesside automatiseerimisest ning Atlassiani pilveplatvormil majutuvate andmete varundamisest.
Pilt Eesti traditsioonidest: rahvariietes paar tantsib rahvatantsu, teine paar istub saunas, üks inimene suusatab ja teine jalutab metsas.
Kasutaja ja kasutajakesksus
Olemasoleva süsteemi uuendamine Turismiinfosüsteem 2.0 projekti näitel
Täna läks laivi tuliuus www.visitestonia.com veebileht. Oma blogis räägime Visit Estonia veebilehe ning selle sisuhaldussüsteemi uuendamise näitel, mida tähendab olemasolevast lahendusest uue versiooni loomine ning kuidas lahendada võimalikke väljakutseid. Projekti eesmärgiks oli luua uus kasutajasõbralik ja organisatsiooni ootusi juhtiv keskkond.
Hiigelsuur kasutajaliides, mis on nagu kahemeetrine plakat ja mille ees olevad inimesed klõpsavad selle linkide peale
Tehnoloogia ning lahendused
Meie õppetunnid Veera disainisüsteemi ehitamisel, 2. osa
Märtsis kirjutasime, kuidas alustasime koostöös RIAga Veera 1.0.0 disainisüsteemi arendust. Uuenenud platvorm pakub häid tööriistu e-teenuste arenduse lihtsustamiseks. Uues blogipostituses jätkavad meie spetsialistid projektikogemuste ja väljakutsete jagamist, keskendudes ligipääsetavusele, koodi komponentidele ja sisuloome strateegiatele.
Rohelise särgi ja lillade juustega naine, kelle särgile on kirjutatud admin, hoiab peast kinni
Tehnoloogia ning lahendused
Drupali admin liidese kasutajasõbralikkuse muutmise võimalused
Kas teadsid, et rohkem kui 14% maailma juhtivatest veebisaitidest kasutab Drupalit? Trinidad Wisemani Drupalile spetsialiseerunud Rakvere tiim uuris lähemalt tööriistu, millega muuta haldusliidest intuitiivsemaks ja kasutajasõbralikumaks. Tutvu lahendustega, mis annavad sisuhalduritele senisest suurema paindlikkuse.
sinine joonistus, mille keskel on arvuti Tag Manager'iga ja arvutist mõlemal pool rõõmsad inimesed
tööriistad ja tarkvara
8 vähemtuntud Google Tag Manageri nippi
Mida kliendid tahavad? Sellele igipõlisesele küsimusele aitab vastust leida Google Tag Manager. Meie UX/UI disainer Maris Jool kirjutab artiklis GTM-i vähemtuntud aspektidest, mille abil saad parandada sisustrateegiat, optimeerida kasutajakogemust ja rohkem aimu sihtrühma käitumisest.
Fotokollaaz teenusedisaini koolitusel osalejatest ja koolitajatest
Kasutaja ja kasutajakesksus
5 nädalaga teenusedisaineriks ehk kuidas Trinidad Wiseman väetab Eesti disainiteadlikkuse põldu
Meie uuest blogiartiklist saad teada, miks soovitame teenusedisaini koolitustel osaleda nii disaineritel kui ka mitte-disaineritel. Jagame klientide edulugusid: Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning EAS. Toome välja 6 peamist kasutegurit, mida saad edukalt rakendada nii disaini kui ka teistes valdkondades. Meil on hea meel, et möödunud aastal aitasime teenusedisaini teadlikumaks koolitada enam kui 400 inimest.
Artikli autor, punapäine Madeleine kuldsete kõrvarõngastega
Kasutaja ja kasutajakesksus
Tulevikumõtlemise tähtsusest ja signaalide lugemise kunstist
Meie UX disainer Madeleine Tults on tulevikumõtlemise entusiast. Finantsuudistele kirjutatud artiklis arutleb ta tuleviku prognoosimise võimaluste üle ning rõhutab signaalide mõistmise olulisust, mis aitab luua ettekujutust tulevikust. Artiklist leiad huvitavaid vaatenurki, näiteid ja õpikohti, mis võivad aidata mõista muutuvaid trende.
Design system depicting screens
Tehnoloogia ning lahendused
Disaini ja arenduse automatiseerimise võimalikkusest – meie õppetunnid Veera disainisüsteemi ehitamisel
Trinidad Wisemani ja Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) koostöös valmis 2023. aastal Veera disainisüsteemi uus versioon, mis pakub disaini- ja arendustiimidele unikaalseid tööriistu aja säästmiseks ning keeruliste protsesside lihtsustamiseks. Oma uues blogiartiklis jagame projektikogemust, väljakutseid ja saadud õppetunde.
Illustratsioon Mert'ist
Atlassian lahendused
Tutvume Mert Unsaliga: esineja konverentsil Atlassian Põhja-Euroopas 2024 ja lahenduste vaneminsener Atlassianis
4. aprillil korraldab Trinidad Wiseman konverentsi Atlassian Põhja-Euroopas 2024, mis on ainulaadne ja oluline kohtumispaik Atlassiani entusiastidele. Programmis on mitmekülgsed klientide edulood ja spetsialistide esitlused, mis aitavad sügavuti mõista ning ära kasutada Jira ja Confluence'i võimalusi IT teenuste halduse valdkonnas. Järgnevas intervjuus tutvume konverentsi esineja Mert Unsaliga ning saame teada, mis on tema roll Atlassianis, millega ta tegeleb vabal ajal ning mida võime oodata tema esitluselt.
inimene ekraanide taga tööd tegemas
Kasutaja ja kasutajakesksus
Kas ajakriitiline infosüsteem suudab pakkuda empaatilist kliendikogemust: Häirekeskuse SOS case study
Koostöös Häirekeskuse ning Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskusega (SMIT) aitasime parendada päästekorraldajate ja logistikute töövooge. Päästekorraldaja töö peamiseks mõõdikuks on kiirus ehk abi jõudmine võimalikult kiiresti abivajajani. Paratamatult võib see aegajalt mõjuda negatiivse kliendikogemusena. Loe meie värskest artiklist.
Illustratsioon CMDB'st kui kesksest sõlmpunktist, mis seob varad, teenused ja tiimid
Atlassian lahendused
Kolm võimalust kuidas konfiguratsioonihalduse andmebaas oma ettevõtte protsesside ja ärieesmärkide heaks tööle panna
Millal on mõistlik rakendada konfiguratsioonihalduse andmebaas ehk CMDB? Kuidas luua maksimaalselt väärtust teenusehalduse tarkvara ja CMDB kooslusest? Kuidas haakub küberturvalisus ja CMDB? Mida võtta arvesse andmebaasi rakenduse valikul? Järgnevas artiklis leiame vastused küsimustele ning toome näiteid, kuidas CMDB aitab ärieesmärke saavutada.
käed ja erinevad kujundid nagu ringid, kolmnurgad, jooned
UX/UI Disain
Kui neljast saab üks ehk ECHA projekti näitel aspektidest, millega tuleks keeruliste süsteemide ühendamisel arvestada
Euroopa Kemikaaliamet (European Chemicals Agency) otsustas teha olulisi muudatusi ja ühendada oma olemasolevad andmeesitussüsteemid uueks integreeritud süsteemiks ECHA Unified Submission Portal. Trinidad Wisemani spetsialistid aitasid ametit projekti algusetappides, viies läbi vajalikke hindamisi, uurimus- ja haridustegevusi eesmärgiga saada paremat ettekujutust eesootavatest muudatustest.
Asu TWN blogi jälgima