Liigu edasi põhisisu juurde

Tehisintellekt üksi ei päästa – miks andmehaldus on edu võti?

AI-st, analüütikast ja masinõppest maksimaalse kasu saamiseks tuleb pöörata tähelepanu andmete kvaliteedile ja andmehaldusele nii igapäevaprotsessides kui tarkvaraarenduses. Isegi nutikaim algoritm on vaid nii hea, kui seda toitev andmestik. Analüütik Kristin Meriniit räägib andmehalduse põhimõtetest, mis on universaalselt kasulikud – olenemata sellest, kas sinu organisatsioon on andmehalduse teekonna alguses või selles juba kogenud.

Kas sinu äriprotsessid loovad väärtust või toimub raiskamine?

Ka väikesed muudatused aitavad kaasa väärtuse loomisele ja raiskamise vähendamisele. Väljakutseks on aga parenduskohtade ülesleidmine ja äriprotsesside ümberdisainimine. Seekord tutvustame ärianalüüsi projekti etappe ning arutleme, milles seisneb äriprotsessides toimuv väärtusloome ja raiskamine ning kuidas seda hinnata.

Tõenduspõhine otsustamine – kuidas alustada BI-ga?

Tõenduspõhise otsustamisega (Data Driven decision making) alustamine tundub paljudele ettevõtetele ületamatu väljakutse. Valdkonda uurima hakates jõutakse kiiresti märksõnadeni suurandmed, modelleerimine ja tehisintellekt. Teemasse lisandub sageli ka vajadus andmejärve järele. Olenevalt ettevõttest hinnatakse pingutust ja investeeringut sellega tegelemiseks suureks ning peetakse ebavajalikuks.

Mida siis õieti analüüsida?

Analüüsida võib mida iganes – andmeid, olemeid, protsesse, sündmusi. Sõltuvalt sellest, mis on analüüsitavaks objektiks, rakendatakse selleks vastavaid meetodeid. Ilma läbimõeldud lähenemiseta ei saavuta analüüsis just palju. Selle eesmärk on vaatlusalusele objektile läheneda süstemaatiliselt, tuvastada selle peamised olemid ja seosed nende vahel.