Liigu edasi põhisisu juurde
Global Accessibility Awareness Day logo

Esimene juurdepääsetavuse konverents Eestis – GAAD 2015

Juurdepääsetavus ehk accessibility on teema, mis pole täna veel eriti avalikkuse tähelepanu alla sattunud, kuid muutub aasta-aastalt üha olulisemaks.

On levinud eksiarvamus, et juurdepääsetavus on oluline vaid väga väikesele protsendile inimestest. Tegelikkuses on see oluline kõikidele. Näiteks on paljud meist prillikandjad. Tasub vaid korraks prillid koju unustada ning juba on veebilehtede ja erinevate e-teenuste kasutamine oluliselt raskendatud.

Kui murrad jalaluu ja pead mõnda aega karkudega toimetama, siis saad aru ka kaldteede olulisusest.
 

Juurdepääsetavus puudutab kõiki veebilehti ja -teenuseid

Juurdepääsetavusel on lisaks ka selge äriline väärtus. Kui veebipoed pole juurdepääsetavad, kaotavad nende omanikud märkimisväärse osa oma ostujõulistest klientidest.

Paraku on mitmete Eesti e-teenuste ja veebipoodide kasutamine täna veel keeruline. Olukord on küll vaikselt paranemas, kuid pikk tee on veel ees. See oli ka põhjus, miks me otsustasime koos TLÜ ja EstCHI-ga panna aluse esimesele juurdepääsetavuse konverentsile Eestis.  
 

GAAD 2015 konverents - mis, kus ja millal

Global Accessibility Day pärineb USA-st, täpsemalt ühest 2011. aasta blogipostitusest, ning on levinud konverentsiformaat, mis on nüüd ka Eestisse jõudnud. Tegemist on poolepäevase üritusega, mille esinejateks oleme kutsunud nii disainereid, valdkonnaeksperte, riigiesindajaid kui ka mitmeid teisi.

Esinejateks on graafiline disainer Daniel Kotsjuba, Eesti Nägemispuuetega Inimeste Fondi eestvedaja Erik Loide, juurdepääsetavuse ekspert Mihkel Uukivi ja mitmed teised. Ürituse peaesineja on hetkel kinnitamisel.

Tasuta konverents on osa laiemast ICT Week'i programmist ning avatud kõikidele uudishimulikele. Üritus toimub Tallinna Ülikoolis 15. mail ning algab kell 9.30.

Pane end kirja aadressil https://www.eventbrite.com/e/gaad-2015-tallinn-tickets-16427926370 ja konverentsil näeme!

Lisainfo www.estchi.org/gaad.  

 

Lisa kommentaar

Plain text

  • HTML elemendid keelatud.
  • Automaatne rea- ja lõiguvahetus
  • Veebilehtede aadressid ja e-posti aadressid muutuvad automaatselt linkideks.