Atlassian Intelligence, Rovo ja Loom – vaatame, mida uut on tehisaru toonud Atlassiani pilveplatvormile
Atlassian näeb oma pilvelahenduses koostööplatvormi, mis lisaks tarkvaraarenduse- ja klienditoe lahendustele pakuks tuge kogu organisatsiooni osakondadele ning protsessidele.
Generatiivsel tehisintellektil põhinevate tööriistade nagu Atlassian Intelligence, Rovo ja Loom abil saavad tiimid projekte efektiivsemalt juhtida ning teavet sujuvamalt vahetada.
Vaatame lähemalt, kuidas tehisarul põhinevad uuendused Atlassiani pilvemaastikku täiustavad.
Atlassian Intelligence
2023. aastal tutvustas Atlassian oma pilveplatvormil Atlassian Intelligence'i. Muuhulgas OpenAI tehnoloogial põhinevad Atlassian Intelligence’i mitmekülgsed funktsionaalsused hõlbustavad tiimide igapäevatööd ning suurendavad produktiivsust.
Cloud platvormi tehisaru on leitav Jira, Jira Service Management, Jira Product Discovery, Confluence, Trello ja Bitbucket toodetest ning see on automaatselt kättesaadav kõikides Premium ja Enterprise plaanides.
Kuidas Atlassian Intelligence sulle kasulik võiks olla?
Artikli ilmumise hetkeks on Cloud toodetes saadaval juba üle 30 uue tehisintellekti funktsiooni. Vaatame lähemalt, kuidas seda enda jaoks rakendada!
Jiras: otsi pileteid Jira Query Language asemel naturaalkeele abil, tee pileti kirjeldustest kokkuvõtteid, täiusta teksti või muuda tooni ning loo automatiseerimisreegleid naturaalkeeles.
Pileti kirjelduse kokkuvõte aitab pika teksti ja detailide läbitöötamise asemel saada kiirelt kokkuvõtliku ülevaate kõige olulisemast.
💡 Kas teadsid, et kokkuvõtteid saab luua ka pileti kommentaaridest?
Sageli toimub jooksev mõtete põrgatamine ja tööga seonduv arutelu pileti kommentaarides. Pikkade kommentaarilõimede läbitöötamise asemel saad ühe klikiga lasta teha Atlassian Intelligence’il ülevaatliku kokkuvõtte, et töö arengust kiirelt ülevaadet saada.
Illustratsioon 1: pileti kommentaaridest genereeritud kokkuvõte.
Oleme näinud, et organisatsioonid seisavad sageli silmitsi liiga suuremahuliste piletite probleemiga. Selline olukord võib tekitada mitmeid väljakutseid – näiteks jääb ebaselgeks, kellele pilet suunata või tulenevalt pileti liiga suurest mahust ei saa töö sprindi jooksul valmis.
Atlassian Intelligence suudab analüüsida piletiga seonduvaid detaile ja kirjeldust, mille alusel loob tehisaru listi soovituslikest alampiletitest.
Confluence’is: kasuta dokumendihalduse tarkvaras Atlassian Intelligence'i sisu koostamiseks ja muutmiseks, teksti täiustamiseks või tooni muutmiseks.
Tehisaru aitab sul luua:
- kokkuvõtte lehel olevast informatsioonist;
- nimekirja tegevustest (action items);
- tekitada kokkuvõtteid lehtede üleselt, kommentaaridest ja blogipostitustest.
Lühikokkuvõtted aitavad kiiresti haarata olulisemaid infokilde ilma et peaks lugema igat detaili. Funktsionaalsus võib olla eriti kasulik projekti- ja tiimijuhtidele, kellel on vaja kursis püsida kõige olulisemaga ja seda pikka dokumentatsiooni läbi töötamata.
Jira Service Management'is: rakenda Atlassian Intelligence’i virtuaalagenti, et vastata klientidele teadmusbaasi sisu põhjal.
Virtuaalagent toetub sinu kliendiportaaliga ühendatud teadmusbaasi ruumidele, et võtta kokku vajalik teave klientide küsimustele vastamiseks.
Kontrollitud vestlusvoogude abil suunab pöördujat tehisaru, kes kogub teavet, teostab toiminguid ning aitab pöördujal valida õige pöördumise tüübi. Olenevalt virtuaalagendi seadistustest antakse pöördujale vastuseid kas Atlassian Intelligence'i eeldefineeritud vastustena või vastavalt pöörduja eesmärgile (intent).
Kui antakse Atlassian Intelligence'i vastus, küsitakse pöördujalt, kas see lahendas tema probleemi. Kui pöörduja ütleb, et vajab endiselt abi, palub virtuaalagent tal oma küsimust uuesti sõnastada või pakub, et loob pileti inimagendile lahendamiseks.
Kui virtuaalagent tuvastab teadmusbaasist lahenduse pöörduja eesmärgile, viib ta kliendi läbi planeeritud vestlusvoo. Kui vestlusvoog seda nõuab, luuakse automaatselt pilet inimagendile lahendamiseks.
Atlassian Rovo
Rovo on Atlassian Intelligence'ist eraldiseisev toode, mis tegutseb sinu tehisarust tiimikaaslasena. Rovo pakub mitmeid võimsaid tehisintellektil põhinevaid funktsioone, nagu ettevõtteülene otsingumootor, vestlusaken ja agendid. Vaatame neid lähemalt.
Leia oma andmed kiiresti kõigist SaaS-tööriistadest rakendusi vahetamata
Rovo võimaldab ettevõtteülest otsingut mitte ainult Jira ja Confluence'i kasutajatele, vaid kogu organisatsiooni ulatuses. Rovo koondab andmeid kõigist SaaS-tööriistadest, mis sinu ettevõttes igapäevast kasutust leiavad. Rovo otsinguliidesed aitavad leida vajalikku teavet, olgu siis Atlassiani toodetest, Google Drive'i failidest, Microsofti dokumentidest, Slackist, Teamsist või mujalt.
Kusjuures Rovo API on loodud integreerima ka niššrakendusi ja enda arendatud tarkvara. Juhul, kui lisaks Atlassiani pilveplatvormile majutad andmeid ka Atlassian Data Centeri platvormil, võid olla mureta, sest ka Data Centeri kliendid saavad Rovo võimsatest funktsioonidest osa tänu Data Centeri liidesele.
Alustades Confluence'ist, saavad Data Centeri ühendused kättesaadavaks 2025. aastal.
Kas see tähendab, et kõik näevad kõike?
Ei - otsingutulemused on isikupärastatud ning õigused on tagatud selliselt, et töötajad näeksid ainult seda teavet, millele juurdepääs on lubatud. Administraatorid säilitavad täieliku kontrolli otsinguliideste aktiveerimise ja andmete ligipääsu üle.
Interaktiivne vestlus, teadmuskaardid ja kontekstipõhised definitsioonikaardid
Rovot saab kasutada interaktiivseteks vestlusteks või kohese teabe saamiseks teadmuskaartide abil (knowledge cards). Rovo vestlusaken võimaldab kasutajatel esitada küsimusi, arutada ideede üle, saada väärtuslikku tagasisidet ja lahendada probleeme töö käigus.
Vestlusakna vastused põhinevad sinu ettevõtte andmetel ja pakuvad võimalust pidada interaktiivseid vestlusi teadmiste kogumiseks, ilma et peaks info otsimiseks liikuma erinevate tööriistade vahel.
Teadmuskaardid on kompaktsed, interaktiivsed infopaneelid, mis on loodud pakkuma kiiret ülevaadet ja seoseid sinu otsingupäringute kohta.
Kas oled täheldanud, dokumente läbi töötades on sul keeruline lühendeid ja akronüüme lahti mõtestada? Rovo kontekstipõhised definitsioonikaardid aitavad kiiresti mõista tundmatuid termineid ja akronüüme ilma, et peaksid oma töö keskkonnast lahkuma.
Illustratsioon 2. näide Rovo kontekstipõhisest definitsioonikaardist. Allikas.
Tänu Rovo tekstisisestele hüpikakendele ei ole ettevõttespetsiifilised terminid, lühendid või akronüümid enam sisu mõistmisel pudelikaelaks. Kontekstipõhiste definitsioonikaartide abil saad nendega tutvuda otsingutulemustes või siis, kui kohtad neid tekstis esiletõstetud terminate juures.
Lase Rovo agentidel end aidata
Rovo agendid viivad tehisaru ja inimese koostöö uuele tasemele. Vastavalt kasutaja määratud eesmärkidele ja parameetritele suudavad agendid täita mitmeid ülesandeid.
Rovo agente saab kasutada Rovo vestlusakna kaudu näiteks järgmiselt:
- soovitada pileteid, mida sprinti määrata;
- tõlkida sisu mitmesse keelde;
- luua väljalasketeateid (release notes);
- määrata pileteid Epic piletite alla;
- genereerida OKR-e (objective key results);
- kirjutada veateateid (bug reports).
Agendid pakuvad täpset teavet ning suudavad teha teadlikke otsuseid tänu valdkonnaspetsiifilistele teadmistele ja ligipääsudele asjakohastele andmeallikatele.
Atlassiani pilveplatvormil sisaldub hetkel 20 eelseadistatud agenti, kuid neid saab ka ise luua või juurde hankida Marketplace'i partneritelt.
Illustration 3: Rovo eelseadistatud agendid.
Kuidas tagatakse tehisaru tegevuste puhul turvalisus?
Atlassian Intelligence austab sinu toodetes seadistatud õigusi. See tähendab, et kasutajad ei saa luua ega näha sisu, mis põhineb ressurssidel, millele neil pole juurdepääsu.
Samuti järgivad ka Rovo agendid tootesiseseid õiguseid – agent rakendab ja näitab kasutajale ainult sellist teavet, millele kasutaja ka juurdepääsu omab.
Kuidas Atlassian Intelligence ja Rovo toimivad ning kuidas nad sinu andmeid kasutavad?
Atlassian Intelligence ja Rovo on loodud avatud lähtekoodi, isemajutatud mudelite ning kolmandate osapoolte majutatud mudelite põhjal. Need teenusepakkujad ei salvesta klientide sisendeid ega väljundeid, samuti ei kasuta neid andmeid oma teenuste treenimiseks. Rohkem vastuseid andmekasutuste ja kaitse kohta leiad Atlassian Trust lehelt.
Loom - asünkroonne videoplatvorm kiirelt jagatavaks suhtluseks
Loom on asünkroonne videotarkvara, mis võimaldab kasutajatel suhelda kiiresti läbi jagatavate videote. Loom sisaldab järgmisi funktsioone:
- ekraani- ja kaamerapildi salvestamine;
- videoklippide kärpimine ja ühendamine;
- transkriptsioonid ja subtiitrid;
- kohandatud taust;
- lihtne jagamine ja manustamine;
- allalaadimine ja üleslaadimine;
- videote privaatsuse seaded;
- videote ja vaatajate ülevaated.
Loom videote rakendamisel saad oma kujutlusvõime lendu lasta; võimalusi on toredalt palju. Videosõnumi peamine väärtus seisneb kiires infoedastuses, kui puudub võimalus leida ühist aega koosoleku pidamiseks.
Kujutleme näiteks situatsiooni, kus kolleeg palub sinu abi Jira komponendi seadistamisel ja sulle meenub, et ka teine kolleeg on sinult varasemalt sarnast nõu küsinud. Tiheda päevakava juures leiad, et saad juhised kõige kiiremini edastada videosõnumi teel.
💡 Videojuhend vajab kõrvale ka kirjalikku vormi? Lase see Loom’il transkribeerida ja dokumenteerida (ka eesti keeles).
Loom võimaldab lisaks video salvestamisele ka selle transkribeerimist ja dokumenteerimist, mis muudab juhendite ning koolitusmaterjalide loomise eriti mugavaks ja tõhusaks.
Video toetab visuaalset õppimist, ent videoõpetus koos dokumentatsiooniga on kindel viis pakkumaks oma ettevõttes parimaid infoedastus- ja õppimisvõimalusi. Katsetasime Loom’i ka eesti keeles - kuigi transkribeerimise tulemus ei olnud veatu, oli see üle ootuste hea.
Illustratsioon 4: vasakul on näha Loom video transkribeerimise tulemus ning paremal eelvaadet automaatselt loodud dokumentatsioonist.
Nii transkriptsiooni kui vaikimisi loodud dokumentatsiooni saab muuta. Juhul, kui transkriptsioonis on teatud sõna vale ning see sõna esineb mitmes kohas, saab muudatuse rakendada ühe klikiga läbivalt kogu tekstis. Lisaks võimaldab Loom video põhjal ka Jira pileti loomist.
💡 Kujutleme olukorda, kus testija avastab süsteemist mitteootuspärase käitumise, mis peab arendajani jõudma võimalikult detailselt.
Testija kirjeldab programmiviga video teel, näidates oma ekraanipilti ja selgitades probleemi. Create an issue moodul loob video transkriptsiooni alusel piletile kirjelduse ning Jira pilet koos kirjelduse ja viitega videole on vaid ühe kliki kaugusel.
Loodud videosid saab salvestada või otselingi kaudu jagada. Loom on saadaval nii kuupõhise kui aastase tellimusena ja hinnastuse aluseks on erinevad plaanid.