Liigu edasi põhisisu juurde
Rene portreepilt

TWN life: meie UX vanemdisainer: “Innovaatilised projektid, videomängud, lindy-hop ja koer Tiiger – need on minu teemad.”

Rene Rebane & Sigrid Varemäe

Jätkame uue blogisarjaga TWNLife, kus teeme tutvust Trinidad Wisemani (edaspidi TWN) andekate meeskonnaliikmetega erinevatelt ametipostidelt. Räägime tööelust ja hobidest, sellest mis sai tehtud enne TWNi ning küsime sekka ka lõbusaid vimkaga küsimusi. Tegime intervjuu meie UX vanemdisaineri Renega, kellel jookseb TWNi ridades juba 10nes aasta

 

 

“Armastan põnevaid innovaatilisi projekte, kus saan luua julgeid lahendusi.”  

Sinu lemmik projektid ja tööülesanded?  

Tahan kaasa lüüa põnevates projektides, mis on innovatsiooni osas eesrinnas. Tunnen, et seal toon kõige rohkem kliendile väärtust ning on endale ka huvitavam. Tundub ka, et sellistes projektides saan julgemaid lahendusi pakkuda ja ellu viia.

 

Mulle meeldib just eelanalüüsi etapp, kus saab tundma õppida uut valdkonda ja klienti. Üks ägedamaid asju on selle juures igasugune ideatsioon ja uute lahenduste või lähenemiste välja mõtlemine.

 

Eriti need momendid, kui kliendil järsku silmad särama löövad ning hakatakse aru saama, milline võimaluste kosmos neil ees on. Sealt edasi prototüüpimine ja testimine on ka võimalus ennast alati proovile panna uute ideedega.
 

Pilt
Rene koer Tiigriga koolitust tegemas

 

 

 

”Meil on flat juhtimiskultuur ja sõbralik vibe.”  

Mille poolest erineb TWN teistest ettevõtetest ning milliseid põnevaid erialaseid ettevõtmisi seal toimub?  

Juhtkond ja tiimijuhid on toetavas rollis ning spetsialistidel on ruumi olla iseseisevad. Hindan väga, et meil on toredad ja sarnaselt mõtlevad kolleegid ning sõbralik vibe ja aus suhtlus kolleegide ja klientidega. Olen meie töö olemuse tõttu palju kontoreid kõrvalt näha saanud ning kordagi ei ole tekkinud tunnet, et mujal on parem.

 

Aastate jooksul on meil toimunud igasugu põnevaid ettevõtmisi. Eks isolatsiooni aeg on pannud sellele mõnevõrra põntsu, kuid oleme suutnud ikka vahele pigistada nii mõndagi ägedat.

 

Möödunud aastal saime kamba kokku, et osaleda kolleegidega rahvusvahelisel Ludum Dare game jam’il, kus 48h jooksul ehitasime mängu Snoozefall. See oli tore võimalus uusi ja vanu kolleege paremini ning veidi teises situatsioonis tundma õppida.

 

Oma Tiigrite meeskonnaga oleme tiimijuhi Janno vedamisel enne weekly koosolekuid mänginud erinevaid mänge virtuaalselt. Eks püüame seda mängude mängimise traditsiooni üleval hoida, sest TWN’is on näiteks kontori Mortal Kombati turniirid ja lauamänguõhtud olnud kõrgelt hinnatud. Värske teema on virtuaalses reaalsuses Beat Saber’i turniire korraldada.

 

Tiigrite meeskonnaga käisime eelmisel aastal veel Pakril – see oli üks igati lahe väljasõit. Loodetavasti saame selliseid väljasõite peagi veel teha.
 

Pilt
Rene koos TWNi tiimiga seenel

 

 

 

”Ma ei muudaks midagi oma elus, sest juba täna on mul töö ja hobi üheskoos.”  

Mida teeksid, kui sul oleks nii palju raha, et ei peaks üldse töötama? 

Tõenäoliselt reisiks rohkem, aga üldiselt mulle meeldib mu elu ja töö. Disaini valdkonda ma kindlasti maha ei jätaks, sest mõnes mõttes see toob kokku minu jaoks nii mu hobid kui töö.

 

Parim nõuanne, mida oled kuulnud?  

Mulle on alati meeldinud ilmselt kõige kuulsam Jim Jarmuschi tsitaati:

“Nothing is original. Steal from anywhere that resonates with inspiration or fuels your imagination. Devour old films, new films, music, books, paintings, photographs, poems, dreams, random conversations, architecture, bridges, street signs, trees, clouds, bodies of water, light and shadows.

 

Select only things to steal from that speak directly to your soul. If you do this, your work (and theft) will be authentic. Authenticity is invaluable; originality is non-existent. And don’t bother concealing your thievery - celebrate it if you feel like it. In any case, always remember what Jean-Luc Godard said: “It’s not where you take things from - it’s where you take them to."  

 

Millised on sinu hobid ja kummalised harjumused või traditsioonid? 

Mind kõnetab mängudemaailm ja mängudisain, millega meeldib vabal ajal tegeleda. Koos sõpradega tegime mõned aastad oma mängustuudiot, kus arendasime erinevaid mänge. Lõpuks oli fookus rohkem hariduslikel mängudel. Minu teada ühte lastele mõeldud mängu Bit By Bit mängitakse koolides veel siiani.

 

Kummalisi harjumusi või traditsioone kohe pähe ei tule, aga meenub mu koer Tiiger. Temal on üks vahva harjumus – ta peab video mängude mängimise ajal alati mu süles põõnama :)

 

Elektroonilise muusika tegemine on üks mõnus vaheldus. Peale kümne aastast pausi olen nüüd sellega jälle aktiivsemalt tegelema hakanud. Paari aasta jooksul olen endale koju ehitanud päris ägeda väikse stuudio ning leidnud endale ka trummiõpetaja. Sel aastal olen eesmärgiks võtnud teha ka väikese reliisi (väljalaske). Minu loomingut saab kuulata värskest Youtube kanalist.

 

Lisaks olen veidi  tegelenud ka Lindy Hopi* tantsimisega. See hobi viis mind kokku minu elukaaslase Heleniga. Kusjuures, minu hommikuseks traditsiooniks on kujunenud talle kohvi viimine :)

 

Pilt
Rene oma naise Heleniga

 

 

* Lindy Hop on swingtants, mis pärineb swingiajastu hiilgeaegadest – 1930ndate aastate New Yorgist, Harlemi linnaosast. Lindy Hop on segu mitmetest selle ajastu tantsudest nagu jazz, stepp ja charleston. 
 
 

Lisa kommentaar

Plain text

  • HTML elemendid keelatud.
  • Automaatne rea- ja lõiguvahetus
  • Veebilehtede aadressid ja e-posti aadressid muutuvad automaatselt linkideks.